O rekonstrukci dřevěných podlah 

Rekonstrukce dřevěné podlahy se provádí tehdy, chcete-li docílit, aby podlahy vypadala jako v době svého vzniku. Rekonstrukcí dřevěné podlahy se dosahuje původní stav podlahy. V budovách, kde je cílem zachovat její historickou hodnotu, může jít o vážný důvod k provedení rekonstrukce.

To co se bude rekonstruovat je založeno na na porovnání "originálu" a to jak podlaha vypadá nyní. Plná rekonstrukce je možná, jsou li pro ní podklady. Fota původní dřevěné podlahy, výkresy apod. Na tomto základě je zřejmé, co je třeba udělat.

Pokud se chcete dozvědět o technických a jiných důvodech rekonstrukce dřevěných podlah a jak rekonstrukci dřevěných dřevěných podlah provádíme, jaký bude konkrétní výsledek rekonstrukce vaší konkrétní dřevěné podlahy, jsme k dispozici vám sdělit naše poznatky, podělit se o zkušenosti a navrhnout řešení.

Formulář pro zadání dotazu, sjednání schůzky nebo si rovnou zavolejte na: +420 777 156 086 (ozve se vám specialista pan Marian Vaňous)

Renovace dřevěné podlahy je v řadě prací podobná. Její smysl je však odlišný.

Postup rekonstrukce dřevěné podlahy

Je nutné začít tím, že provedeme porovnání současného stavu dřevěné podlahy. Stanovení toho, co se změnilo a co se má obnovit je základ pro úspěšnou rekonstrukci dřevěné podlahy. Uvedení dřevěné podlahy do původního stavu povede k tomu, že bude stanoveno, co je třeba znova instalovat, do modifikovat. Potom nastupuji obvyklé činnosti, například:

 • obnovení, rekonstrukce nosného roštu podlahy
 • broušení podlahy, která je poškozena, poškrábaná, jsou v ní vrypy, rýhy,
 • výměna těch částí dřevěné podlahy, které jsou poškozeno, zničeny dřevokaznými organismy,
 • podlaha je matná, suchá, dřevo neobsahuje konzervační látky
 • dřevnou podlahu je třeba ji přebrousit, srovnat povrch do roviny
 • dřevěná podlaha ztrácí lesk, barvu, má jinou barvu než originál a musí být natřena, napuštěna například laky
 • apod.

Cena rekonstrukce dřevěné podlahy

Cena rekonstrukce dřevěné podlahy se odvíjí od jejího rozsahu renovace. Tento rozsah záleží na stavu podlahy, míře jejího poškození. Cenovou nabídku na rekonstrukci dřevěné podlahy vám předložíme až na základě podrobného seznámení se s konkrétní podlahou. Například, je-li třeba podlahu jen přebrousit, je cena jiná, než při výměně prvků podlahy. A co když je poškozený základ, rošt podlahy. Do ceny rekonstrukce podlahy vstupuje mnoho faktorů.

Postup při rekonstrukci dřevěné podlahy

postup se liší v závislosti na charakteru znehodnocení podlahy

 1. Renovaci podlahy předchází opravy podlahy podlepením, výměnou nebo doložení původních vlysů, prken nebo lamel.
 2. Mimořádnou pozornost věnujeme dokonalému vybroušení podlahy a to v několika směrech a s různou hrubostí brusiva.
 3. Po vybroušení podlahy je nutné podlahu celoplošně zatmelit podlahovým tmelem smíchaným s nabroušeným prachem (tím je zaručen podobný odstín tmelu a dřeviny na podlaze).
 4. Tmel musí vytvrdnout.
 5. Následuje poslední broušení.
 6. Vysátí plochy, celkový úklid.

Rekonstrukci vaší podlahy uskuteční kvalifikovaný truhlář.

Lokality rekonstrukce dřevěných podlah

Z  naší strany není omezení, kam za vám přijedeme a rekonstrukci dřevěné podlahy uskutečníme.  Do rozhodnutí, zda využijete našich služeb vstupují také náklady na dopravu. Ty mohou být nevýznamné, i když za vámi přijedeme více kilometrů a to s ohledem na celkový objem prací. Také ceny od jednotlivých firem provádějící rekonstrukce dřevěných podlah jsou v různých lokalitách při stejném objemu prací odlišné.

Kde všude jsme prováděli rekonstrukce dřevěných podlah

 • rekonstrukce dřevěných podlah Pardubice,
 • rekonstrukce dřevěných podlah Praha, 
 • rekonstrukce dřevěných podlah Hradec Králové, 
 • rekonstrukce dřevěných podlah České Budějovice
 • rekonstrukce dřevěných podlah Brno
také jsme dřevěné podlahy  rekonstruovali v městech a okolí 
 • Chrudim, Jičín, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Choceň, Česká Třebová, Přelouč, Žďár nad Sázavou, Nasavrky, Holice, Kolín, Kutná Hora, Žamberk, Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Poděbrady, Dvůr Králové.

Obrázky z našich realizací rekonstrukcí dřevěných podlah

 
2023 © Podlahy Pardubice |