Parketové podlahy dřevěné

Parketová podlaha

Dříve, než se pro parketovou podlahu rozhodnete, zvažte zejména následující.

Co je to parketová podlaha

je tradiční typ podlahové krytiny. Skládá z dřevěných prken, které jsou spojeny do různých vzorů. Parketová podlaha má výhody, ale také nevýhody. Než si ji vyberete, tak si zvažte následující.

Kde je parketová podlaha vhodná a kde se není dobré ji použít?

Parketová podlaha je vhodná do obývací pokoje, ložnice, jídelny i pracovny, také do sálů. Parketová podlaha je elegantní, přírodní a tepelná. Je zdrojem útulnosti a pohody. Je kompatibilní s podlahovým vytápěním, pokud je správně izolovaná a nainstalovaná.

Kdy ne parketovou podlahu

Parketová podlaha není vhodná pro kuchyně, koupelny. Může být poškozena vodou, párou nebo chemikáliemi. Parketová podlaha také vyžaduje pravidelnou údržbu a ochranu.

Ještě k přednostem i nevýhodám parketové podlahy 

  • parketové podlahy nabízejí širokou škálu dřevin, barev, vzorů a povrchových úprav, které mohou vytvořit různé styly a atmosféry,
  • parketové podlahy jsou dražší než jiné typy podlahových krytin, jako je linoleum, vinyl nebo koberec, avšak zvyšují hodnotu nemovitosti a snižují náklady na vytápění,
  • parketové podlahy jsou teplé a příjemné na dotek, tlumí hluk a izolují teplo, což zlepšuje akustiku a úsporu energie, 
  • parketové podlahy jsou odolné proti opotřebení a poškození, což prodlužuje jejich životnost. jsou navrženy tak, aby odolaly změnám teploty a vlhkosti. Parketové podlahy také mohou být broušeny a lakované několikrát, což obnovuje jejich vzhled a kvalitu,

Pokud si chcete vybrat parketovou podlahu, poradíme vám ve věci typů, kvality i designu.

Využijte Formulář pro zadání dotazu k parketové podlaze, sjednání schůzky, máte k dispozici formulář, nebo si rovnou zavolejte na: +420 777 156 086 (ozve se vám specialista pan Marian Vaňous)

Kde pokládáme parketové podlahy

Z  naší strany není omezení, kam za vámi přijedeme položit parketovou podlahu. Do rozhodnutí, zda využijete našich služeb vstupují také náklady na dopravu. Ty mohou být nevýznamné, i když za vámi přijedeme více kilometrů a to s ohledem na celkový objem prací. Také ceny od jednotlivých firem provádějící pokládku parketových jsou v různých lokalitách, při stejném objemu prací odlišné.

Kde všude jsme prováděli pokládku parketové podlahy

  • pokládka parketové podlahy Pardubice,
  • pokládka parketové podlahy Praha, 
  • pokládka parketové podlahy  Hradec Králové, 
  • pokládka parketové podlahy  České Budějovice
  • pokládka parketové podlahy  Brno
Parketové podlahy jsme instalovali například v městech a okolí 
  • Chrudim, Jičín, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Choceň, Česká Třebová, Přelouč, Žďár nad Sázavou, Nasavrky, Holice, Kolín, Kutná Hora, Žamberk, Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Poděbrady, Dvůr Králové.

 

2023 © Podlahy Pardubice |