Pokládka dřevěné podlahy, výroba - instalace dřevěné podlahy

Pokládka nové dřevěné podlahy

Na téma dřevěné podlahy lze napsat hory textu. Například, že dřevěné podlahy jsou praktické, teplé, antistatické, příjemné na pohled, zkrášlují interiér, vytváří důstojnou atmosféru atd. Jednotlivé druhy podlahy mají svoje zvláštnosti. Ne všude jsou jsou všechny vhodné. Při výběru správné podlahy do konkrétního prostředí je třeba vzít do úvahy celou řadu věcí.
Pokud jste si ještě dřevěnou podlahu nevybrali, čeká vás úkol,  jehož splnění bude mít vliv na další desítky let vašeho života, kdy budete po té své dřevěné podlaze chodit. 
Budete kupovat dřevěnou podlahu dvouvrstvou, třívrstvou, parketovou, masívní, prkennou, mozaikovou dřevěnou podlahu? Na výběr jsou mnohé další. Pokud se chcete dozvědět přednosti i nešvary jednotlivých dřevěných podlah, jsou-li vhodné do vašeho interiéru apod. požádejte o konzultaci k této věci včetně případného nacenění. Rádi se vám budeme věnovat.

Zde je Formulář pro zadání dotazu, sjednání schůzky nebo si rovnou zavolejte na: +420 777 156 086 (ozve se vám specialista pan Marian Vaňous)

V rámci komunikace s námi se třeba dozvíte jaké barvy, vzory dřevěných podlah jsou k dispozici, co se hodí pro vaše konkrétní podmínky, jaké jsou technologické a jiné možnosti realizace vámi vytipované dřevěné podlahy.

Oblíbené dřevěné podlahy

Díky značnému počtu realizovaných dřevěných podlah můžeme konstatovat, že oblíbenými podlahami ze dřeva (v mnoha variantách) jsou:

 1. Parketové podlahy
 2. Prkenné podlahy
Oblíbenost těchto dřevěných podlah má své důvody.

 • měkká a příjemná na dotek,
 • výborné termoizolační i zvukové vlastnosti,
 • krásný a zásadní doplněk moderního bydlení,
 • citlivá na klimatické podmínky,
 • u starších podlah snadná a cenově dostupná renovace.

Co se ještě týká dřevěných podlah

Osobně realizujeme

Zásady údržby dřevěných podlah

Vlastnit nádhernou dřevěnou podlahu zavazuje k provádění údržby dřevěné podlahy. Zde je několik hlavních zásad.

 • POZOR NA panelové zástavby a suché byty. Také zástavby v přímém kontaktu s přírodou. Nutné udržování optimální vlhkosti. Rozmezí 40 – 60% relativní vlhkosti vzduchu a teplota okolo 20o C
  • novostavby a rekonstruované objekty jsou na tom trochu jinak. Vlhkost vzduchu je vysoká, neboť stavba teprve vysychá. Zde je důležité, aby se topilo, nebo alespoň temperovalo. To podpoří a urychlí přirozené vysychání stavby. Objekt však musí být pravidelně větrán. V opačném případě vlhkost absorbují podlahy, což pravděpodobně způsobí buď jejich vzedmutí, nebo po konečném vyschnutí stavby – řádově dle podmínek asi 1 rok, jejich rozeschnutí a tím vytvoření velkých spár.
 • NEOBÝVANÉ BYTY. Jsou to ty, které delší čas po dokončení prací s podlahami nebo i jen různých rekonstrukcí, nejsou obývány. Za běžných okolností, kdy je byt obýván, (v bytě jsou květiny atd.) jsou vytvořeny přirozené klimatické podmínky. V opačném případě je situace právě odlišná. 
  • v zimě se většina majitelů snaží šetřit a neobývaný byt nevytápí. Dojde k nasátí vlhkosti do podlah, 
  • v okamžiku obývání, je zahájeno silnější vytápění a může dojít k rozeschnutí podlahy,
  • v letním období je naopak zanedbáváno pravidelné větrání. Důsledkem jsou opět buď rozeschnuté podlahy, nebo naopak nasátí vlhkosti a již zmíněná možnost vzedmutí podlah.

Tedy zásada – u neobývaného bytu v zimě topit zvlhčovat, v létě i v zimě větrat.

 

2023 © Podlahy Pardubice |